Magdalena Mellin

ULTRAMARYNA -MELLIN-PASTUSZAK-PLAKAT  SMALL ENGEXHALE 8 strEXHALE 1 strEXHALE 2 strEXHALE 3 strEXHALE 4 strEXHALE 7 strEXHALE 1 strEXHALE 2 strEXHALE 3 strEXHALE 4 strEXHALE 7 str

I exhale the ultramarine you

Magdalena Mellin: koncept, tekst

Katarzyna Pastuszak: ruch

Kolonia Artystów I 2015

TRAILER

Performance „Wydycham ciebie ultramarynowego” to kobiecy traktat o cielesności, mięsności, osadzony głęboko w najbardziej dotkliwym, ultramarynowym dyskursie miłości. Jest to historia Eurydyki, która wyswobadza się spod władzy spojrzenia Orfeusza i przerywa klątwę mitu. Eurydyka odnajduje swój niezależny głos poetki.

Performance Mellin i Pastuszak jest dynamiczną konfrontacją ciała, języka, wideo, nad którą dominuje haptyczność wibrującej, rezonującej swoją intensywnością ultramaryny. Ciało jest atakowane, wypychane z przestrzeni komfortu w przestrzeń tarcia z drugim ciałem, na żywo wypowiadanym słowem, lejąca się farbą.

Projekt jest efektem wcześniejszych wspólnych działań prezentowanych na m.in. w ramach Month of Performance Art w Berlinie, w Galerii Perfex w Poznaniu, Kolonii Artystów Gdańsk. Performance ten zwieńczył również obronę rozprawy doktorskiej Magdaleny Mellin pt. „Przybliżenie w oddaleniu. Relacja przestrzeni i obecności”.

 

 

 

 

 

TRAILER

FULL